Terenska nastava- Dan atletike na Vrbanovici
Autor: Lorna Velenik Žufić, 13. 4. 2022.

Dana 12. travnja održana je terenska nastava četvrtih i petih razreda u sklopu projekta “ Sportom do zdravlja“.

Ovaj put red je došao na „Dan atletike“ u kojem su sudjelovali učenici ne samo petih razreda već i učenici četvrtih razreda, a voditelji terenske nastave bili su njihovi razrednici; Hrvoje Paić, Anamarija Kodnik Circota i Tiana Orihovac Knezoci koji su utrku i sportske igre organizirali u suradnji s učiteljima koji su taj dan bili s njima u pratnji.

Klikom na "više" pročitajte još o našoj terenskoj nastavi, a slike pogledajte u našoj foto-galeriji

Učenici su trasu trčanja odradili u duljini od 1,60 km na putu koji vodi do livada prekrasne Vrbanovice na području Općine Kaštelir-Labinci. Odvojeno su se natjecali učenici četvrtih razreda od učenika petih razreda.

U kategoriji dječaka 4.-ih razreda pobjedu je odnio učenik Rene Circota (4.b), a u kategoriji djevojčica učenica Sarah Imamović (4.a). Kod učenika 5.-ih razreda sudjelovalo je 37 učenika, a pobjedu u kategoriji dječaka odnio je Evan Bernobić (5.a), dok je u kategoriji djevojčica pobijedila Doris Čutura(5.b).

Nakon održane utrke uslijedila je okrijepa u obliku sendviča i vode te podjela nagrada i medalji za prva tri mjesta, nakon čega su se učenici organizirali u samostalne punktove za piknik te su imali zadatak urediti podlogu za piknik kako bi mogli sudjelovati u natjecanju za „Najprivlačniju piknik deku“.

Učenici su se svojski potrudili oko uređenja svojih deka te su učiteljima zadali slatke muke oko biranja one najprivlačnije. Na kraju vijećanja i teškom odlukom sudaca prvo mjesto odnijele su dvije piknik-deke, jedna od djevojčica te druga od dječaka te su stoga nagradu bratski podijelili.

Nakon uživanja u slasticama i delicijama koje su donijeli, učenici su bili podijeljeni u sportske grupe. U formiranim grupama igrali su američki nogomet, odbojku, bacali frizbi ili vortex. Aktivnost su naizmjenično mogli mijenjati prema vlastitim željama.

Na kraju sportskih igri uslijedila je pizza za završetak predivnog sportskog dana. Kako kažu zadovoljni učenici: „Ovaj dan ćemo dugo pamtiti.“