Organizacija nastave i epidemiološke mjere od 8.11.2021.
Autor: Andrea Baksa, 7. 11. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Od ponedjeljka, 8.11. nastava se održava u školi, u živo, prema modelu A za sve učenike od 1. - 8. r. na sve naše 3 lokacije, kao i nastava produženog boravka.

Trenutna epidemiološka situacija u školi je zadovoljavajuća, ali ju vrlo odgovorno pratimo uz vašu izvrsnu suradnju, suradnju stručne epidemiološke službe, te ćemo se prema tome i dalje ponašati, jer je situacija u cijeloj državi izuzetno epidemiološki teška.

Želim ukazati na potrebu provođenja pojačanih epidemioloških mjera u školi koje ćemo primjeniti od 8.11. a koje su su skladu sa epidemiološkim preporukama HZZJZ od 5.11.( u prilogu).

Navodim najvažnije promjene:

1. Obvezno nošenje maski za učenike PN-a , od 5.- 8. r. u svim situacijama u školi, na nastavi, na hodnicima, u autobusu, neovisno o razmaku stolova i socijalnoj distanci

2. Za učenike RN-e, od 1. - 4. r. nošenje maski obvezno samo u slučaju prijevoza u autobusu, te dužeg boravka učenika na jednom mjestu iz mješanih, različitih razrednih odjela i grupa ( što ćemo svakako izbjegavati), da umanjimo broj situacija u kojima manja djeca trebaju nositi maske

3. Na nastavi produženog boravka uvesti ćemo pleksiglasne pregrade kako bi odijelili djecu iz 1.a i 1.b u jednoj grupi, te 2. a i 2. b u drugoj grupi, a maske ostaviti samo za situacije dužeg boravka djece iz različitih odjela PB-a ( koje ćemo izbjegavati)

Ostale epidemiološke mjere su: pojačano prozračivanje prostora, higijena ruku, dezinfekcija obuće u otiračima, dezinfekcija prostora posebnim uređajem  u školi prema procjeni i potrebi, što manje okupljanja svih sudionika u zajedničkim prostorima škole.

Važne napomene!

1. Mole se roditelji da svojoj djeci osiguraju svaki dan zaštitne maske ( staviti i rezervnu u torbu)

2. U slučaju sumnje na simptome bilo koje viroze, obvezno ostavite dijete kući, tražite savjet liječnika obiteljske medicine, javite razredniku/ici.

3. Svaka komunikacija s roditeljima i svim strankama u narednom periodu biti će telefonska ili on - line. Izbjegavajte dolazak u školu, osim nužne potrebe, a to svakako najavite i dogovorite termin sa razrednikom/ icom

Zahvaljujem se svima na suradnji i razumijevanju, te odgovornosti u ovom izazovnom periodu!

Uz želju za dobrim zdravljem i snagom da sve  probleme prebrodimo,

Srdačno Vas pozdravljam!

Ravnateljica