Laurus nobilis
Autor: Lorna Velenik Žufić, 11. 5. 2020.

Gradska knjižnica Poreč svake godine raspisuje natječaj za izvorno prozno djelo u vidu kratke priče, humoreske, kozerije, pjesme u prozi, putopisa, biografskog zapisa, eseja, na hrvatskom ili talijanskom jeziku. Taj natječaj nazvan je Laurus nobilis, što je latinski naziv za biljku lovor kojom su tradicionalno ovjenčani pobjednici. Učenici naše škole svake godine šalju svoje radove na taj natječaj. S obzirom na sadašnju situaciju  nestrpljivo su čekali rezultate i sa strepnjom se pitali hoće li i kada rezultati biti objavljeni. I eto, upravo danas objavljeni su rezultati na Facebook stranici Gradske knjižnice Poreč i doznajemo da su između ostalih pohvaljene i naše učenice Chiara Mačinić i Tena Mihoković. Chiara Mačinić učenica 5.a razreda pohvaljena je u kategoriji OŠ – Hrvatski jezik za rad „Ispod moje breze”. U istoj kategoriji pohvaljena je i naša sedmašica Tena Mihoković za kamishibai uradak nastao u suautorstvu  s Nevom Blažević, učenicom 7. razreda OŠ „Jože Šuran“, Višnjan, PŠ Vižinada. Čestitamo učenicama i mentoricama.

Gradska knjižnica Poreč poziva sve zainteresirane učenike da pošalju svoje likovne uratke, od kojih će oni najbolji također biti uvršteni u zbirku PoZiCa zajedno sa literarnim radovima. Svoje radove mogu osobno donijeti u knjižnicu ili skenirane poslati na mail gradska@knjiznicaporec.hr, a najkasnije do 15. lipnja 2020. godine.