OBAVIJEST RODITELJIMA O UPISU UČENIKA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
Autor: Lorna Velenik Žufić, 11. 5. 2020.

Poštovani roditelji djece školskih obveznika za upis u 1. razred,

Od 11. svibnja 2020. mogu se nastaviti aktivnosti vezane za upis djece u 1. razred osnovne škole. U prvom periodu počinju samo liječnički pregledi. Rokovi za upis u školu kao i sve ostale povezane aktivnosti biti će usklađene s aktualnom situacijom. Zbog nužnosti poštivanja mjera zaštite od širenja zaraze koronavirusom ispitivanje spremnosti za školu od strane ostalih članova Stručnog povjerenstva škole neće se moći provesti na dosadašnji način. U skladu s aktualnom situacijom postupci utvrđivanja psihofizičkog stanja djece bit će prilagođeni sadržajem i opsegom, a rokovi za provedbu aktivnosti produženi u skladu sa situacijom. Klikom na „više“ možete saznati opširnije o istoj temi.

Poštovani roditelji djece školskih obveznika za upis u 1. razred,

U skladu s aktualnom situacijom i radi zaštite dobrobiti djece školskih obveznika, postupci utvrđivanja psihofizičkog stanja biti će prilagođeni sadržajem i opsegom, a cjelokupna provedba aktivnosti produžuje se na vremenski rok do 31.08.2020. (poželjno do 31.7.).

U cilju smanjivanja rizika od širenja zaraze koranavirusom, grupna ispitivanja djece od strane školske psihologinje i pedagoginje neće se moći provesti na dosadašnji način. O konkretnim načinima provođenja bit ćete naknadno obaviješteni, a sve u skladu sa aktualnom situacijom i daljnjim  preporukama nadležnih institucija i službi.

Naglašavamo da je u postupku utvrđivanja spremnosti djeteta za školu i dalje obavezan liječnički pregled djeteta. Za organizaciju i provođenje nadležna je dr. med. D. Beaković, spec. školske medicine, Dom zdravlja Poreč. Ukoliko imate neka pitanja o tome možete se javiti na telefon školske ambulante (433 660). O terminu pregleda roditelji će biti obaviješteni pismenim pozivom. Osim mišljenja školske liječnice, pri donošenju odluke o spremnosti djeteta za školu u obzir će se uzeti podatci dobivene od roditelja, od ostalih stručnjaka uključenih u rad s djetetom, liječnička i ostala dokumentacija (povijest bolesti, nalazi psihologa, logopeda, rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove, itd.). Na osnovu svih raspoloživih podataka donijet ćemo za svako dijete odluku o daljnjim postupcima i načinu daljnjeg ispitivanja te roditelje obavijestiti o tome.

Ukoliko za neko dijete ne budemo imali dovoljno elemenata za procjenu sposobnosti i potreba, ili polaskom u školu budu zamijećene neke poteškoće, naknadna ispitivanja učinit će se tijekom prvog polugodišta kako bi se stekao bolji uvid u funkcioniranje djeteta.

Slijedom svega rečenog, članovi stručnog povjerenstva OŠ Tar-Vabriga u narednom periodu kontaktirat će roditelje svakog djeteta, na neki od primjernih načina (telefonski, elektronskom poštom, pisanim putem…) te s roditeljem definirati i dogovoriti daljnje korake i termine u postupku utvrđivanja spremnosti djeteta za školu.

U međuvremenu, možete pratiti sadržaje naše web stranice te također pročitati tekst „Je li vaše dijete spremno za školu“ koji su za vas pripremile članice Stručnog povjerenstva škole. U njemu ćete naći korisne informacije i savjete kako prepoznati je li vaše dijete spremno za školu te kako mu možete pomoći da se što uspješnije uključi u školu. Za sva pitanja i nejasnoće možete se obratiti stručnim suradnicama na adrese elektronske pošte: milena.banko@skole.hr, sandra.pusar@skole.hr, marina.skopac@skole.hr. , ili nazvati na telefon škole (443 161-tajništvo) školsku pedagoginju Marinu škopac, radnim danom od 9 do 11 sati (u periodu 11.5. do 22.5.).

Hvala na suradnji i razumijevanju.

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta OŠ Tar-Vabriga