Predmetna nastava u školi na daljinu
Autor: Lorna Velenik Žufić, 14. 4. 2020.

U digitalnom načinu rada učitelji predmetne nastave imaju pune ruke posla. Praktički su danonoćno vezani uz svoja računala dok osmišljavaju kako da najefikasnije prenesu znanje u ovom načinu rada, pregledavaju uratke učenika i odgovaraju na upite učenika u Teamsu s ciljem da im pomognu da što bolje izvrše svoje zadatke. Učenici su različito reagirali na ovaj način rada, neki su se skroz pogubili i jako im je teško učiti od kuće bez prisutnosti učitelja ,neki, naročito petaši i šestaši ne znaju najbolje rukovati tehnologijom što im je otežalo ovakvo učenje, neki su pronašli izgovore za zabušavanje (zabušanata uvijek ima), a neki učenici, naročito osmaši, koji nisu dolazili do izražaja u klasičnoj nastavi, su u ovom načinu rada pronašli sebe i istaknuli se.

Informatika je posebno pogodan predmet za ovaj način rada,pa je učiteljica Ivana Lončarić svoje učenike naučila mnogo toga.

Više radova pogledajte u našoj foto-galeriji, a tamo možete vidjeti i prekrasne likovne radove  a temu koronavirusa.

Matific  u  matematici

Učiteljica matematike Tanja Mihoković našla je za učenike petih razreda zanimljivu platformu Matific. Platforma nudi pregršt zanimljivih zadataka raspoređenih po temama.

Učiteljica zadaje zadatke koje učenici vide na svojoj mapi. Rješavajući  zadatke sakupljaju zvjezdice, a određeni broj zvjezdica im donosi kartice čudovišta koje je zarobio čarobnjak Matemag. Svaka kartica oslobađa jedno čudovište, a te kartice učenici sakupljaju u albumu!

Naši petaši su oduševljeni ovom matematičkom igricom, a rješavajući zadatke zapravo uče i ponavljaju na izuzetno zabavan način.

Evo knjižica: ČITANJE JE PUSTOLOVINA  koja je nastala nakon čitanja lektire 8. a

Učenici su često svoje zadaće pisali u bilježnice i onda ih fotografirali i slali učiteljicama.Pogledajte primjere zadaća koje je primila učiteljica Talijanskog jezika Daliborka Škofić

Isto su napravili i učenici 1.b koji su svoje radove uoći Velikog petka poslali vjeroučiteljici Ankici Tutiš.

Ponekad su učenici svoje zadatke rješavali u Wordu.Primjer takve zadaće koju je dobila učiteljica Njemačkog jezika Kristina Dobrijević pogledajte u priloženom dokumentu