Škola na daljinu naših prvašića
Autor: Lorna Velenik Žufić, 9. 4. 2020.

U našoj školi uvijek smo veoma kreativni. Za vrijeme dana otvorenih vrata svake godine imamo pregršt lijepih uradaka, a ni ovo vrijeme nije ubilo kreativnost naših učitelja,učenika pa i njihovih roditelja koji u svemu prate svoju djecu. Učiteljice nižih razreda trude se da na sve načine komuniciraju sa svojim učenicima : potem viber grupa, videopoziva, videzapisima svojih predavanja,a 1.b čak i web stranicom. U višim razredima nastava uredno teče putem Microsoft teamsa. Klikom na više moći ćete vidjeti neke od uradaka naših prvašića i primjere nastave na daljinu.

Vrijedni prvašići iz I.a. i njihovi roditelji uz svakodnevno vježbanje čitanja i pisanja, računanja s brojevima do 20 rado izrađuju kreativne likovne radove. Napisane su i prve slikopriče , započeo je i projekt s pričom u nastavcima ... Čestitamo i njihovoj učiteljici Sabini Blažević koja ih je potakla na kreativnost.

1.b razred radi školu na daljinu putem web stranice 1.b razreda koju je njihova učiteljica Dijana Josić- Laštrić izradila za njih. Tu svakodnevno prate tijek nastavnih jedinica, nalaze sve potrebne materijale i naputke za rad. Slijedi kolaž slika veselih proljetnica koje oni mogu vidjeti na svojoj web stranici pod predmetom likovna kultura. Također, tu je i link jednog primjera video lekcije sata hrvatskog jezika i dva video igrokaza učenika snimljena kod kuće.

Primjer videolekcije sata Hrvatskog jezika :

Video igrokazi:

Uskrsni medo