Uspjeh učenika u polaganju ispita za Goethe certifikat A1
Autor: Lorna Velenik Žufić, 6. 2. 2024.

Već četvrtu godinu za redom, u suradnji s Goethe institutom učenici naše škole polažu ispit poznavanja njemačkog jezika razine znanja A1 i u tome su veoma uspješni!

Ove godine polaganje se odvijalo u OŠ Vladimira Nazora Vrsar,  te osim samog polaganja, učenici su imali priliku družiti se međusobno i steći nova poznanstva.

Sedam učenika osmih razreda polagalo je ispit koji se sastojao od četiri djela: razumijevanje slušanjem, razumijevanje čitanjem, pisane vještine te govorne vještine. Svaka vještina bodovana je zasebno te ukupni zbroj bodova donosi i konačan rezultat- stjecanje Goethe certifikata razine A1. Ispitivači su bile kao i prošle godine prof. Marina Bojanić i  Vesna Pavletić, dok su naše učenike pripremale naše učiteljice njemačkog jezika: Tiana Orihovac Knezoci i Kristina Dobrijević.

Učenicima sudionicima samog polaganja čestitamo na motivaciji, aktivnosti i vrijednom radu i želimo im još puno uspjeha i položenih ispita koji će im otvoriti mnoga vrata!

Čestitke našim učenicima: Sari Jakovljević, Teni  Pavković, Anteu Antičeviću, Mateju Salkoviću, Luki Paljuhu, Luki Košeto i Lindi Beaković na uspješnom radu i postignutom uspjehu!