Volontirajmo i učinimo svijet ljepšim mjestom
Autor: Adela Deković, 12. 12. 2023.

Povodom Dana volontera, koji se obilježava u Osnovnoj školi Tar-Vabriga, učenici su imali priliku poslušati javni govor učenice 6.r. Izabel Korlević na temu Volontiranje pod mentorstvom  učiteljice Adele Deković. Izabel je i sama volontirala u azilu za pse "Snoppy". Rekla nam je što je to volontiranje, što znači biti volonter i kako volonteri čine ovaj svijet ljepšim mjestom. Predstavila nam je neke volonterske aktivnosti (pod mentorstvom učitelja i učiteljica) škole Tar- Vabriga: Posjet Domu umirovljenika- prigodni program i simbolično darivanje( uč. Ankica Tutiš) ; Kumstvo- školovanje učenika iz Afrike H.G.L. u suradnji s Udrugom Kolajna ljubavi (uč. Ankica Tutiš); Posjet i prikupljanje potrepština i financijskih priloga za Snoppy - azil za pse,  Pula (suradnja s Udrugom za zaštitu životinja Pula, uč. Tiana Orihovac Knezoci); sudjelovanje u humanitarnoj akciji Društva invalida Poreč i volonterskim aktivnostima  Crvenog križa (uč. Marta Rupenović).  Posebno je istaknula  i izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj koji tijekom cijele godine osmišljavaju i provode učenici naše škole pod vodstvom učiteljice Marine Dželalije Jakominić.

Izabel Korlević ovim zanimljivim javnim govorom, pozdravila je i zahvalila i volonterima-učenicima i učiteljima Osnovne škole Tar-Vabriga koji se uvijek nesebično odazovu na volonterske aktivnosti.

“Volontiranje nam pomaže u stjecanju novih znanja, upoznavanju novih ljudi i zato volontirajmo!” istaknula je Isabel na kraju svog govora.

Priloženi dokumenti:
20231208_110255.jpg (445.84 KB)