Nek' ti riječ ne bude strana(c)…
Autor: Lorna Velenik Žufić, 22. 11. 2023.

Mjesec hrvatske knjige traje od 15. listopada i završava 15. studenog, no to je nama u OŠ Tar-Vabriga bilo premalo pa smo ga počeli ranije 10. listopada književnim susretom s Hrvojem Kovačevićem i završili tek danas 22.11. prigodnim programom u holu škole. Tragom razmicanja jezičnih barijera, ovogodišnji slogan Mjeseca hrvatske knjige glasi „ Nek' ti riječ ne bude strana(c)…“ , a budući da u našoj školi ima govornika različitih materinjih jezika i govornika različitih narječja hrvatskog jezika učiteljice Adela Deković i Gordana Poropat Alihodžić omogućile su nam da čujemo kako zvuči rečenica „ Knjige su uvijek u modi i nikada nije dosadno čitati“ na ukrajinskom, njemačkom, talijanskom jeziku, te na  tarčanskom i istarskom govoru, a pripremile su i mnoštvo recitacija. Nažalost priredbu ne možemo prenijeti u cijelosti, ali dio atmosfere možete vidjeti na ovom linku : https://youtu.be/Q7zoM9GVaIg Recitaciju Balada iz predgrađa možete vidjeti ovdje, recitaciju Voćka poslije kiše možete vidjeti ovdje, a završetak priredbe ovdje. Slike pogledajte u našoj foto-galeriji.