Doček zlatnih djevojaka
Autor: Lorna Velenik Žufić, 30. 8. 2023.

Od ranog jutra, ravnateljica škole Andrea Baksa s grupom učiteljica, te tehničkim osobljem uređivala je i pripremala svečani doček svjetskih plesnih prvakinja. Uređivana je zbornica, sportska dvorana i škola. Poslijepodne, unatoč vrlo nepovoljnim vremenskim prilikama oko 15,30 sati na parkiralištu škole okupili su se naši učenici, bivši učenici, roditelji, prijatelji, poznanici i građani u velikom broju, te s transparentima, zvučnim efektima i pjesmom dočekali našu delegaciju iz Brazila.
Nakon izlaska iz autobusa i pozdrava na parkiralištu, svi su se uputili u sportsku  dvoranu.
 U sportskoj dvorani za naše djevojke, mentora Hrvoja Paića i voditeljicu puta, našu tajnicu Klaudiju Jehnić bio je postavljen crveni tepih i svečani podij, a glazbeni, svjetlosni i scenski efekti u izvedbi plesnog mentora Valentina iz plesne udruge USB, Poreč.
Nakon pozdravnog govora ravnateljice, zahvale mentora i voditeljice puta, uslijedila je podjela cvjetnih buketa i brojnih čestitki u dvorani. Ugostili smo naše djevojke, njihove roditelje i uzvanike u školskoj zbornici, te ih počastili  prigodnom tortom, dječjim šampanjcem i zdravicom uz ugodnu atmosferu u kojoj su se izmjenjivali dojmovi iz dalekog Rio de Janeira, te sreća i ponos zbog ovog nevjerojatnog svjetskog uspjeha, koji je naš mali Tar i naše talentirane djevojke uvrstio na svjetsku geografsku kartu.