Aktivnosti u produženom boravku
Autor: Lorna Velenik Žufić, 5. 7. 2023.

Ove godine u produženom boravku učiteljica Sanja Stankovska provodila je mnoge zanimljive radionice i događanja. Klikom na "opširnije" možete pogledati koji su to događaji bili i vidjeti slike.

04.10. Dan životinja (učenje o zaštićenim životinjama u Hrvatskoj i izrada plakata o njima, čitanje enciklopedije o životinjama)

28.10. Dan animiranog filma (saznali smo kako nastaju animirani filmovi, rješavanje kviza, gledanje animiranog filma „Profesor Baltazar“, crtanje omiljenih animiranih likova)

09. 11. Međunarodni dan izumitelja (upoznajemo hrvatske izumitelje i njihove izume – istraživanje u paru i predstavljanje istraženog)

18. 11. Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje (Vukovarski vodotoranj)

20.11. Svjetski dan djece (učenje o dječjim pravima i ilustriranje istih – razredna slikovnica)

Aktivnosti u prosincu: izrada čizmica za Sv. Nikolu od kolaž papira, pjevanje božićnih pjesama, crtanje božićnih motiva, učenje o običajima slavljenje Božića i Nove godine u različitim državama i kulturama, sastavljanje popisa dobrih djela u 2022. godini, izrađivanje blagdanskih čestitki.

01.03. Dan komplimenata (tajni prijatelj – lijepa riječ za svakoga)

14. 02. Valentinovo (pisanje pisama, izrada karte à reci volim te na različitim jezicima svijeta)

08.03. Međunarodni dan žena (žene koje su mijenjale svijet – istraživanje o istaknutim ženama u svjetskoj povijesti u parovima i prezentacija rezultata istraživanja; izrada čestitki i prigodnih darova – buket cvijeća od kolaž papira)

19.03. Dan očeva (izrada prigodnih darova za očeve – čestitke u obliku pehara)

21. 03. Prvi dan proljeća (šetnja Tarom i primjećivanje znakova proljeća u okolišu - boje, mirisi, zvukovi, oslikavanje proljetnica – tempere, izrada plakata Livada s livadnim cvijećem i životinjama, kviz)

21.03. Svjetski dan poezije (pisanje pjesmica o proljeću)

22. 03. Svjetski dan voda (voda je život – bez vode ne možemo, zanimljive činjenice o vodi, ekološke poruke o važnosti očuvanja vode od zagađenja - plakat)

Ususret Uskrsu (Uskršnji običaji kod nas i u svijetu: blagdanski obroci – istraživanje i predstavljanje rezultata, potraga za pisanicama)

PROJEKT „ČUVAJMO ZEMLJU“ -  čitanje edukativnih knjiga i slikovnica o očuvanju Zemlje, gledanje edukativnih filmova o planeti Zemlji – našem jedinom domu, pisanje akrostiha i eko poruka,  izrada čestitki Zemlji za rođendan, likovno – kreativne radionice (plakati, tužna/sretna strana planeta), sudjelovanje u ekološko-humanitarnoj akciji „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, radna akcija čišćenja i uređenja okoliša škola, sadnja cvijeća i jagoda.

29. 04. Svjetski dan plesa (putujmo plesom kroz svijet -  upoznavanje karakterističnih plesova drugih zemalja i pokušaji njihova rekreiranja, plesna zabava)

14. 05. Majčin dan (izrada čestitki „Moja majka kraljica“ i prigodnih darova za majke – okviri za slike od drveta)

29.05. Svjetski dan sporta (štafetne i sportske igre u dvorištu škole)

08. 06. Svjetski dan oceana (oceani – pluća našeg planeta, likovna radionica: neobične ribe)

PROJEKT „ZDRAVA PREHRANA“ – Izrađivanje „semafora“ zdrave prehrane; upoznavanje s pojmom piramida prehrane te izrada iste; upoznavanje i kušanje zdravih grickalica (orašasti plodovi, sjemenke, čips od jabuke i banane…), kušanje i ocjenjivanje različitih sorti jabuka, osmišljavanje poruka kojima će potaknuti ljude na konzumiranje zdravijih namirnica; prepoznavanje određenih zdravih namirnica  prema njihovu opisu; pronalaženje i osmišljavanje zdravih recepata;  izrada i kušanje zdravih smoothie- ja, limunade i voćnih salata. Ovaj projekt provodio se cijelu školsku godinu.

I za kraj, podjela veoma zasluženih diploma za cjelogodišnji trud i zalaganje: