Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika
Autor: Lorna Velenik Žufić, 27. 2. 2023.

I ove su godine učenici osmih razreda naše škole sudjelovali na natjecanju iz njemačkog jezika i postigli visoke rezultate!

Dana 17. veljače održano je Županijsko natjecanje u OŠ Vladimira Nazora u Vrsaru koja je ove godine bila domaćin. Od ukupno 5 učenika 8.b razreda koji su sudjelovali na školskom natjecanju, dva su učenika pozvana na daljnje natjecanje.

Tako su Ella Labinac i Erik Paljar Počekaj ne samo sudjelovali na natjecanju(što je samo po sebi veliko postignuće), nego su i odnijeli svatko svoju nagradu. Dok se Ella L. natjecala u kategoriji nastavljača tj. učenika koji njemački jezik uče od 1. razreda osnovne škole , Erik se natjecao u kategoriji učenika koji su odrasli u bilingvalnom okruženju i koji su neko vrijeme proveli u zemljama njemačkog govornog područja. Ella je tako osvojila 3.mjesto u svojoj kategoriji, a Erik čak 1.mjesto s visokim postotkom od 96% što ga stavlja u poziciju za mogućnost sudjelovanja na državnoj razini. Popis pozvanih učenika na državno natjecanje Agencija za odgoj i obrazovanje objavljuje nakon što se objedine rezultati svih ispita drugih škola Republike Hrvatske.

Njihova mentorica Tiana Orihovac Knezoci i više je nego ponosna na njihovo znanje i postignute rezultate. Držimo palčeve Eriku da bude pozvan na daljnje natjecanje pa možda i on postane vlasnikom još jednog kipića - Oskara znanja.