Svjetski dan ljubavi prema kućnim ljubimcima : I „vau“ i „mijau“ imaju svoja prava
Autor: Lorna Velenik Žufić, 16. 2. 2023.

Veljača je mjesec maškara i ljubavi. Svi znaju da je 14. veljače Dan zaljubljenih čiji  je zaštitnik sv. Valentin, ali vjerojatno niste znali da se nekoliko dana kasnije 20. veljače obilježava Svjetski dan ljubavi prema kućnim ljubimcima.  Učiteljica Marina Dželalija Jakominić odlučila je obilježiti taj dan s učenicima koji pohađaju Građanski odgoj ,te su uredili pano u holu na tu temu. Na Pano su stavili tri plakata. Na jednom su napisali prava kućnih ljubimaca, na drugom odgovornosti vlasnika, a na trećem zašto su ZA kućne ljubimce. Na pano su stavili slike svojih ljubimaca, a ubrzo su i ostali učenici i djelatnici škole dodali slike svojih ljubimaca, te nije više bilo mjesta na panou, pa su slike lijepili po zidu oko panoa, što pokazuje kako puno ljubimaca imamo. Ova tema se obrađivala se i na satovima Građanskog odgoja  u lekciji  pod nazivom  I „vau“ i „mijau“ imaju svoja prava.